Masaüstü Kur'an Tefsiri programının 5.0 versiyonu çıktı

Anasayfa » Bizden haberler » Masaüstü Kur'an Tefsiri programının 5.0 versiyonu çıktı
share on facebook  tweet  share on google  print  

Masaüstü Kur'an Tefsiri programının 5.0 versiyonu çıktı

"Bizden haberler" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Masaüstü

Masaüstü Kur'an Tefsiri v5.0. çıktı. Yeni programın en önemli üzelliği kuşkusuz kelime sözlüğü... Kur'an-ı Kerim'de yer alan kelimelerin tek tek Türkçe karşılıklarını içeren yeni Masaüstü Kuran Tefsiri'nde bir ayetin kelimelerine ulaşmak için sadece sol listede yer alan surenin (+) ikonuna basın ve açılan listeden ayetinizi seçin. Editörünüze gelen tüm kelimeler ve anlamları meali daha iyi anlamanıza olanak sağlaması dilek ve dualarımızla. Allah hepinizden razı olsun.

Neler yeni?

Kelime Sözlüğü : Kur'an-ı Kerim'de yer alan ayetlerde geçen kelimelerin tek tek Türkçe anlamları ile mealleri daha iyi anlamanıza olanak sağlıyor.

Hızlı güncelle : Ana menüde yer alan "Güncelle" butonu ile ister meal, ister tasavvuf konuları vb. tüm veritabanlarımızı kendi programınızla anında senkronize edebilirsiniz.

Sağ tuş hızlı arama : Farenizle seçtiğiniz Türkçe okunuş veya meal kelimesinin üzerinde sağ tuşa basınız, karşınıza gelen menüden ara opsiyonu ile seçtiğiniz kelimenin yer aldığı tüm meallere hızlıca erişebilirsiniz.

Sağ tuş yazdır : Seçtiğiniz surenin veya ayetin mealininin yer aldığı alanda sağ fare tuşunuza bastığınızda gelen menüden yazdır butonunu seçiniz.

Diğer sağ tuş menüleri : Seçtiğiniz surenin veya ayetin içerisinde yer alan kelimelerin bir yada bir çoğunu seçerek seçili alanın üzerinde farenizin sağ tuşuna basınız ve yeni menüleri deneyiniz.

Nasıl kurulur?

XP Kullanıcıları : XP kullanıcılarının Masaüstü Kuran Tefsiri programını çalıştırabilmeleri için bilgisayarlarında Microsoft .NET Framework 2.0 versiyonu kurulu olmalıdır, eğer kurulu değil ise, önce .NET Framework 2.0 ı ardından Masaüstü Kuran Tefsirini kurunuz.

Vista Kullanıcıları : Vista kullanıcılarının ek ayar yapmalarına gerek yoktur, direkt Masaüstü Kuran Tefsiri dosyasını download ederek bilgisayarlarına yükleyebilirler.


Tür : Diğer Tarih : 18.03.2010
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]